Menu
Strona głowna-REPERTUAR-WESELNE ZABAWY

         

PRZYKŁADOWE ZABAWY DO WYKORZYSTANIA PODCZAS WESELA

 

Prowadzący zaprasza gości do kółeczka, rozdaje kilka chusteczek. Osoby z chusteczkami wchodzą do koła - pozostali goście trzymając się za ręce w rytm melodii chodzą po okręgu. Kto ma chusteczkę może podejść do dowolnej osoby z okręgu bez chusteczki, przekazać jej pocałunek oraz chusteczkę. Osoba, która otrzymała chusteczkę może teraz wyszukać kogoś innego, komu przez pocałunek odda chusteczkę.

 

Zabawa idealna dla młodszych i starszych uczestników wesela. Goście stojący w koło w rytm znanej melodii naśladują tańczące kaczuchy. W czasie refrenu  wszyscy łapią się za ręce i poruszają się po okręgu.

 

Każdy z uczestników dostaje krzesło i musi zapamiętać swoją role (np.: Koń prawy, koło tylne lewe, Król, Królowa…). 
Podczas czytania tekstu każdy z uczestników po usłyszeniu swojej roli musi wstać i obejść swoje krzesło.

(opcjonalnie osoby które się zagapią muszą wypić kieliszek wódki)

 

Do zabawy tej wybiera się kilku - kilkunastu ochotników, którzy stają dookoła krzeseł ułożonych w kółko na środku sali - krzeseł jest o jedno mniej niż uczestników zabawy. (Zabawa może być wykonywana również w parach). Orkiestra zaczyna grać muzykę,  w tym czasie uczestnicy zabawy tańczą w okręgu utworzonym na zewnątrz krzeseł. Gdy muzyka przestaje grać, każdy z ochotników musi zająć miejsce na krześle. Osoba, której nie uda znaleźć się wolnego krzesła odpada z gry. W czasie każdej przerwy muzycznej jest zabierane jedno krzesło. Ostania osoba, która zostanie na parkiecie, wygrywa.

Wersja  zmodyfikowana:
W momencie, gdy orkiestra przerywa granie, prowadzący zabawę wymienia fanta,   który należy jak najszybciej znaleźć i szybko usiąść na krześle, aby móc dalej grać. Fantem takim może być np. dziewczyna o zielonych oczach, krawat, widelec, męski but, telefon komórkowy itp.

 

Popularna zabawa z przyśpiewką, której zadaniem jest poznanie się gości. Zabawę zaczyna prowadzący piosenką: 

Kto w styczniu urodzony jest ma wstać, ma wstać, ma wstać! 
Kieliszek swój do ręki wziąć I wypić, aż do dna
Jakżeś wypił to se nalej, A butelkę podaj dalej
Jakżeś wypił to se nalej, A butelkę podaj dalej

 

Zespół zaprasza gości na środek sali oraz prosi o ustawienie się w kółeczku na przemian Pani i Pan i wszyscy trzymają się za rączki. Następnie zaczyna grać, co chwilę przerywa melodię i pyta się o poszczególne części ciała – następnie uczestnicy kontynuują taniec trzymając się za wymienione części ciała (rączki, kolana, biodra, nosy, uszka, policzki, stopy, brzuszki…) 

 

Rzut welonem

 

Rzut muchą lub krawatem

 

Wspólny taniec nowej pary

 

Zabawa polega na tym że tworzą się dwie drużyny = orkiestry na środku Sali. Wybierani są dwaj dyrygenci (Państwo młodzi). Na początku wokalista zespołu Maestro Band prześpiewa  refren piosenki „Heca kieca” ( I jo se też musioł, bo mi się…) z drużyną Pana Młodego a następnie z drużyną Pani Młodej. Orkiestry stają w pojedynek, kiedy jedna milczy druga śpiewa, dyrygenci dyrygują. Na koniec Goście weselni wybierają przez aplauz lepszą orkiestrę.

 

W zabawie biorą udział goście weselni, którzy ustawiają się jeden za drugim „ w wagoniki”. Następnie do muzyki „Jedzie pociąg z daleka” wszyscy zaczynają taniec. Konduktorem może być pan Młody. Orkiestra co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji i do jakiego kraju goście dojechali. W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy, np.: we Francji – KanKana, w Rosji -Kazaczoka, w Wiedniu -Walca, w Grecji -Zorbę, w Czechach -Polkę itd.

 

Chętne pary tańczą w rytm muzyki. Zespół co jakiś czas przerywa konkursowy taniec i daje polecenia parom biorącym udział np.: "na parkiecie trzy nogi i jedna ręka" , każda para wykonuje polecenie (ostatni odpadają).

 

Z pośród gości weselnych wybieramy sześć par (może być mniej lub więcej). Panowie biorący udział w zabawie muszą mieć założone marynarki. Konkurs polega na tym, że mężczyzna i kobieta w czasie, gdy muzyka gra, tańczą w parze. W momencie, gdy muzyka przestanie grać, panowie ściągają marynarkę, a ubierają je panie. Para, która ostatnia zamieni się marynarką odpada. Zabawę ponawiamy, aż zostanie jedna para na parkiecie. Konkurs ten można urozmaicić, np. za każdą zmianą marynarki odwracają raz na lewą stronę raz na prawą lub przód na tył itp.

 

Są to Życzenia Dla Pana Młodego w języku włoskim od Włoskich Kawalerów z tłumaczeniem na język polski.


Bongiorno  frajeri ……….....!          Dzień dobry drogi ……………!
Kontato-schizofrenio                    bardzo nas cieszy
Liberta-kaput.                             że się ożeniłeś.
Akademio-kabaretto                     w tym uroczystym dla Ciebie dniu
La-dyscyplin-dyktatore.                życzymy Ci wiele radości i szczęścia.
Paloma-maszkarone                     pojąłeś piękną żonę
Katorga,-galera,-patoga               po weselu rozpoczniesz normalne życie
Finito-amore...                            wasz związek będzie pełen miłości   

…itd

 

Państwo Młodzi siadają na krzesłach, a następnie zdejmują buty i wymieniają się nimi tak, aby Pan Młody i Panna Młoda  mieli w jednej ręce swój but a w drugiej but partnera inna wersja to : w rękach mają tabliczki z napisem:: "ja" , "on" oraz  "ja", "ona". Zabawa polega na zadawaniu przez prowadzącego pytań Młodym Małżonkom np:

 

- Kto pierwszy wypatrzył swojego współmałżonka?
- Kto pierwszy powiedział „Kocham Cię”?
- Kto częściej mówi "Kocham Cię" ?
- Kto w małżeństwie będzie rządził pieniędzmi ?

itd

 

Panowie na ochotnika są proszeni na środek sali. Ile Panów tyle krzeseł, które ustawione są w kółeczko na środku sali. Następnie panowie proszeni są o pozostawienie za każdym razem kiedy muzyka przestanie grać wymienionej części garderoby na krześle przy którym się znajdują. Zaczynamy od marynarki, potem, but lewy, but prawy, skarpetka, pasek, krawat, itp... Na końcu zespół daje sygnał na ubranie się w to co jest na krześle przy którym aktualnie się znajduje dany pan. Wygrywa ten który najszybciej się ubierze. Drugą turę można zrobić z powróceniem do swoich rzeczy.

 

Młoda Para rozpoczyna kwestować na wózek dla maleństwa, które pewnie pojawi się na świecie. Świadkowie dostają miseczki, do których będą zbierać datki. Para młoda rozpoczyna taniec. Goście biorący udział w zabawie mogą tańczyć tylko z Parą Młodą, po  uiszczeniu jakiejś opłaty u świadków. Zebrane pieniądze para młoda przeznacza na wózek dla swojego dziecka  ...

 

Uczestnicy zabawy siadają na krzesłach. Prowadzący zabawę ma za zadanie czytać tekst, a uczestnicy zabawy powinni go uważnie słuchać i stosować się do wskazówek. W momencie gdy usłyszą imię, które zostało przyporządkowane im w zabawie wstają ze swojego krzesła i biegną tak, aby jak najszybciej okrążyć wszystkich z własnej drużyny. Wygrywa drużyna, która pierwsza skończy bieg.                                                                      

Wesele123.pl

 

 

 

        

 +48 509 69 22 11  Jola 

 

 +48 663 838 040  Piotr

 

+48 502 384 102  Mirek 

               Najlepszy w Polsce katalog zespołów weselnychMAESTRO BAND - wesele + ślub - z klasą ...
 
TAGI: zespół na wesele Biłgoraj, zespół na wesele Lublin, zespół na wesele Zamość, zespół na wesele Chełm, zespół na wesele Sandomierz, zespoł na wesele Radom, zespół na wesele Kielce, zespół na wesele Tarnobrzeg, zespół na wesele Tomaszów Lubelski, zespół na wesele Hrubieszów, zespół na wesele Krasnystaw, zespół na wesele Leżajsk, zespół na wesele Stalowa Wola, wodzirej na wesele Lublin Zamość Chełm Radom Kielce, orkiestra na wesele Lublin, dobra orkiestra na wesele Lublin Zamość, wodzirej na wesele Lublin, wodzirej na wesele Zamość, biesiada na weselu Zamość, biesiada na weselu Lublin, zespoły muzyczne, zespoły muzyczne Lubli, zespoły muzyczne Zamość, zespoły muzyczne Chełm, zespoły muzyczne Biłgoraj, zespoły muzyczne Sandomierz, zespoły muzyczne Stalowa Wola, zespoły muzyczne Tomaszów Lubelski.
Flag Counter             
 Powered by: www.cdx.pl